katum
ada
flower
ramon

אייל קורין, הדרכת טיולי מדבר במצפה רמון – מידע ומחירי טיולי ג'יפים בנגב

מידע על טיולי ג’יפים בנגב

מטיילים יקרים, תודה רבה על התעניינותכם בטיולי המדבר שלנו וברוכים הבאים להר הנגב הגבוה. נשמח לטייל אתכם ולשתף אתכם בחוויה מעניינת ומיוחדת בנופי המדבר.

מצפה רמון, בירת התיירות המדברית מהווה למטייל באזור הר הנגב נקודת מוצא לטיולים ושירותי תיירות רבים. כשעתיים נסיעה בלבד מהלב הסואן והגועש של ישראל ואנו מרגישים כבעולם אחר, עם קצב אחר ואווירה אחרת. המתח מתפוגג, שלווה ושקט מציפים אותנו מכל עבר. האוויר נקי וטרי, הנופים נפרשים לעיננו עד לקצה האופק והאווירה הרגועה מזמינה אתכם לצאת ולתור את המדבר.

הנגב היפה שלנו מציע למטיילים גיוון מדהים של יחידות נוף שונות במראה ובצבע, תופעות גאולוגיות מרשימות צמחייה ועולם חי מיוחד והיסטוריה עשירה.

בואו לטייל אתנו במכתש רמון המדהים, לחוות את מסתורי הר כרכום, את דרך הבשמים הנבטית, את מעיינות המים הצוננים של בקעת צין, מסלולי הליכה נפלאים,טיולים לעומק המדבר ועוד שלל מסלולי טיול יפים ומעניינים.

ריכזנו עבורכם את מסלולי הטיול הפופולריים ביותר, אנא מצאו את הטיול האהוב עליכם וחזרו אלינו באי-מייל. אם אינכם מוצאים את מבוקשכם או שברצונכם ביעד טיול אחר ברחבי הארץ, נשמח אם תיצרו איתנו קשר.

טיולי המדבר מתקיימים לאורך כל השנה, נוכל להציע טיולים כל יום מעלות השחר ושעת הזריחה ועד שעת שקיעת השמש והדמדומים.

הטיולים שלנו יוצאים לרוב כטיולים פרטיים, היוצאים לדרך במיוחד עבורכם בהתאמה אישית. לפי התאריך והשעה שבחרתם ומוגדרים כטיול פרטי. לפעמים נוכל להציע לכם להצטרף לטיול או לקבוצה, אך לא נוכל להתחייב שאכן זה יצא לפועל בזמן או במסלול שבחרתם.

הטיולים יוצאים בלווי של מורה דרך ארצי, מוסמך מטעם משרד התיירות הישראלי.

מכיוון שאנו מוציאים את הטיולים באופן אישי, נוכל תמיד להעניק לכם את החוויה המושלמת במחיר הטוב ביותר. אנו נהיה מדריכי הטיול ונהגי הג’יפים, מצטערים, לא נוכל להציע נהיגה עצמית בשל מגבלות ביטוח.

נשמח לתאם את המפגש והאיסוף במקום הלינה שלכם במצפה רמון, כך שנוכל להגיע ולאסוף אתכם ממלון בראשית, מלון פונדק רמון, מלון סוויטות רמון ומכל מקום אחר באזור מצפה רמון.

המחירים המופיעים הם עבור ג’יפ ומדריך.

אנא צאו לסיור באתר ובחרו את הטיול המתאים לכם:

טיולי ג’יפים במכתש רמון, מעיינות צין והר הנגב, מידע ומחירים

טיול ג’יפים, שעתיים במכתש רמון

מסלול טיול ההיכרות יורד ממצפה רמון למכתש רמון דרך כביש 40, יורד לשטח בשביל המוליך מזרחה ומשם לאזור מחצבות חרסית ,אזור זה שוקם נופית לאחרונה ומציע למטייל הצצה לבטן האדמה דרך בורות הכרייה העמוקים והצבעוניים נכיר שם את המינרלים היפים שנחצבו במכתש במשך למעלה מ 50 שנה והיוו את מקור הפרנסה של מצפה רמון, מי התהום בקרקעית הבורות מוסיפים צבע וחיים למקום ואנו נעמוד על טיבם.

משם נחצה את המכתש לרוחבו ,נעלה להר סהרונים ממנו נשקפת תצפית נפלאה על המכתש וסביבתו , נרד לנחל נקרות ונקבל מבט נוסף על אזור שונה בנופיו .בערוץ הנחל נפגשים לא פעם בבעלי החיים המיוחדים לאזור, צבי הנגב, הפרא והיעל. נצא לכביש ונחצה אותו לגיא זוחלים הצבעוני ומשם נעלה בעלייה התלולה להר גוונים. בראש ההר מחכה לנו אחת מנקודות התצפית היחידות שמהן אפשר לראות את כל מכתש רמון הענק ואין ספק שזו אחת מנקודות התצפית היפות ביותר בארץ. נעצור שם לתצפית וצילומים, נרד מההר ונחזור למצפה רמון

מחיר הטיול לג’יפ ומדריך: 800 ש’ח .

טיול ג'יפים במכתש רמון

טיול ג’יפים בזריחה, שעתיים וחצי למכתש רמון

טיול היוצא עם שחר ובאור הראשון למכתש רמון, ומעניק למטייל חוויה מעניינת דרך הצבעים המשתנים עם עלות השחר וזריחת השמש. נצא ממצפה רמון וניסע ישירות לנקודת תצפית מדהימה בראש הר גוונים. שם נכין תה וקפה של בוקר, נגיש כיבוד קל ונמתין לשמש העולה, בהמשך נרד וניסע לעבר נחל נקרות ונחל גוונים. בשעות מוקדמות אלה נוכל אולי לראות את בעלי החיים המקומיים, היעל, הפרא והצבי.

מחיר הטיול לג’יפ ומדריך: 900 ש’ח.

זריחה על מכתש רמון

טיול חצי יום למכתש רמון כארבע שעות

נצא מנקודת המפגש במצפה רמון ונרד למכתש דרך מעלה העצמאות וכביש 40, ניכנס לשטח בנחל גוונים ועצי השיטים היפים שלאורכו, נמשיך מזרחה לעין סהרונים , מקור המים הטבעי היחיד באזור וחאן סהרונים, תחנת דרכים בת 2500 שנה על דרך הבשמים הנבטית, נרד דרך מעלה דקלים המפורסם, לנחל נקרות ופרסת נקרות והמערה שבה.

נעצור להפסקה ותה מדברי, נמשיך לאחר מכן לנחל ארדון וארץ הדייקים, נעצור להפסקת שירותים בחניון בארות ומשם נמשיך אל מחצבות החרסית הצבעוניות , נעלה על דרך ציר הנפט ונחצה את המכתש דרומה להר סהרונים, נעצור לתצפית ונצא מהמכתש לנחל נקרות שם נראה ונכיר את צמחיית המדבר ואולי נפגוש את בעלי החיים המקומיים, נצא לכביש לשלוש דקות ונכנס שוב לשטח בגיא זוחלים.

נעלה בעלייה התלולה להר גוונים ובראש ההר מחכה לנו אחת מנקודות התצפית היחידות שמהן אפשר לראות את כל מכתש רמון הענק, אין ספק שזו אחת מנקודות התצפית היפות ביותר בארץ.נרד מההר ונחזור למצפה רמון.

מחיר הטיול לג’יפ  ומדריך: 1100  ש’ח .

הדייק- תופעה גאולוגית במכתש רמון

clay quarries makhtesh ramon

טיול בין שעת שקיעת השמש וצאת הכוכבים משולב עם מדורה, ארוחת שטח וסדנת אסטרונומיה במכתש רמון

השעות היפות ביותר במדבר הם סביב זמן שקיעת השמש ורדת החשיכה. בטיול זה אנו נצא מנקודת המפגש במצפה רמון כשעה וחצי לפני זמן השקיעה ונרד למכתש דרך מעלה העצמאות וכביש 40, נעבור את מכתש רמון בדרכי רכבי 4X4 ונעצור בכמה נקודות הדרכה מעניינות. לקראת השקיעה נטפס עם הג'יפים לנקודת תצפית מרהיבה על אזור מכתש רמון. בשעת הדמדומים ולקראת החשיכה ניסע לפינה יפה ושקטה, נדליק לנו מדורה ונכין קפה ותה על האש, ברדת החשיכה נערוך תצפיות כוכבים בשמיים הצלולים של המדבר.

לאחרונה זכה מכתש רמון בתואר עולמי מיוחד: "שמורת אור כוכבים" על ידי ההתאחדות הבינלאומית להחשכת הרקיע, וכך הפך לאחד מ 54 אתרים יחידים בעולם הנושאים בתואר, המשמעות כלפינו המטיילים היא שתמיד נוכל ליהנות משמי הלילה הצלולים והנפלאים של המדבר ותצפיות כוכבים ואסטרונומיה במכתש רמון הם בין המדהימות ביותר בישראל.

 ישנה אפשרות לטיול של כארבע שעות-חמש שעות, המשלב טיול ג'יפים בשעה שלפני שקיעת השמש ועד לרדת החשיכה ובהמשך הערב, תצפית כוכבים בלווי הדרכה, סמן לייזר ומשקפות אך ללא טלסקופים מקצועיים.

אפשר לשלב בתכנית גם ארוחת שטח קלה (פיתות הנאפות במדורה, תפוחי אדמה ובטטות במדורה, סלטים שונים, תה וקפה) ליד המדורה, וכמובן שאפשר גם לערוך ארוחת ערב במבחר תפריטים.

למתעניינים וחובבי האסטרונומיה, נוכל להוסיף לחוויה גם סדנת אסטרונומיה במכתש רמון בלווי הדרכה וטלסקופים מקצועיים.

מחיר הטיול משתנה בהתאם למספר המשתתפים ולסוג הפעילות שבחרתם, אנא התקשרו לקבלת פרטים נוספים.

שמי המדבר בשעת הדמדומים

סהר

טיול חצי יום למכתש רמון משולב בטיול רגלי, כארבע שעות

נצא מנקודת המפגש במצפה רמון ונרד למכתש דרך מעלה העצמאות וכביש 40, ניכנס לשטח בנחל גוונים ועצי השיטים היפים שלאורכו, נמשיך מזרחה לעין סהרונים , מקור המים הטבעי היחיד באזור וחאן סהרונים, תחנת דרכים בת 2500 שנה על דרך הבשמים הנבטית. בנקודה זו, מתחיל מסלול הליכה יפה ונעים שעולה לתצפית וביקור קצר באתר הארכיאולוגי, בהמשך יורד למעיין ומשם ממשיך לאורך ערוץ נחל רמון ונחל נקרות ופרסת נקרות. משך ההליכה הוא כשעה ורבע- שעה וחצי, וההליכה היא עצמאית ללא מדריך מלווה. בסופו של מסלול ההליכה, נמתין לכם עם הג’יפים ונערוך הפסקה להתרעננות, קפה, תה וכיבוד קל ולאחר מכן נמשיך בטיול.

נמשיך לאחר מכן לנחל ארדון וארץ הדייקים, נעצור להפסקת שירותים בחניון בארות ומשם נמשיך אל מחצבות החרסית הצבעוניות , נעלה על דרך ציר הנפט ונחצה את המכתש דרומה להר סהרונים, נעצור לתצפית ונצא מהמכתש לנחל נקרות שם נראה ונכיר את צמחיית המדבר ואולי נפגוש את בעלי החיים המקומיים, נצא לכביש ונשוב למצפה רמון.

מחיר הטיול לג’יפ ומדריך: 1100 ש’ח .

יעל במכתש רמון

clay quarries makhtesh ramon

מסלול יום טיול רגלי משולב עם טיול ג’יפים

נפגש במרכז המבקרים, מצפה רמון, נערוך הכרות על מצוק המכתש ולאחר מכן תצאו עצמאית  לטיול רגלי לאורך טיילת מצוק המכתש. בהמשך הירידה דרך “מעלה ברוש” מעלה קדום ונוח שמאפשר ירידה לתחתית מכתש רמון בתוואי נוח למדי. משם דרך ערוץ נחל יפה וצבעוני ופריזמות בזלתיות הדרך ממשיכה עד לעץ השיטה הגדול שבנחל רמון . המסלול מסומן בסימון שבילים ובסימון “שביל ישראל”. מפת המסלול ואת המידע הדרוש יהיו בידיכם. משך ההליכה כשעתיים-שעתיים וחצי. ההליכה במורד הדרך, לא קשה אך מסלול יפה וצבעוני מאד. בסיום מסלול ההליכה נפגש בצל עץ שיטה ענק להפסקת צהריים, מנוחה וכיבוד קל.

בסיום ההפסקה נצא לטיול ג’יפים במכתש רמון נצא מנחל רמון לעבר שן רמון ,הסדן המגמתי הענק ושדה הגבס. משם נעלה בעלייה התלולה להר גוונים. בראש ההר מחכה לנו אחת מנקודות התצפית היחידות שמהן אפשר לראות את כל מכתש רמון הענק, אין ספק שזו אחת מנקודות התצפית היפות ביותר בארץ. משם נרד דרך גיא הזוחלים, נחצה את כביש 40 וניכנס שוב לשטח בנחל גוונים ועצי השיטים היפים שלאורכו, נמשיך מזרחה לעין סהרונים, מקור המים הטבעי היחיד באזור וחאן סהרונים, תחנת דרכים בת 2500 שנה על דרך הבשמים הנבטית,  נרד דרך מעלה דקלים המפורסם, לנחל נקרות ופרסת נקרות והמערה שבה. נמשיך לאחר מכן לנחל ארדון וארץ הדייקים, נעצור להפסקת שירותים בחניון בארות ומשם נמשיך אל מחצבות החרסית הצבעוניות, נעלה על דרך ציר הנפט ונחצה את המכתש דרומה להר סהרונים, נעצור לתצפית ונצא מהמכתש לנחל נקרות שם נראה ונכיר את צמחיית המדבר ואולי נפגוש את בעלי החיים המקומיים, נצא לכביש ונחזור למצפה רמון. משך הטיול כולו הוא כשמונה- תשע שעות

עלות יום הטיול לג’יפ  ומדריך: 1600 ש’ח

עץ השיטה הגדול בנחל רמון

מסלול רגלי משולב עם טיול ג'יפים

טיול שעתיים וחצי או ארבע שעות לנחל צין ועין עקב

ישנן אפשרויות לטיול בבקעת צין וסביבתה בטיולים קצרים של שעתיים וחצי או ארבע שעות כשבטיול הקצר (שעתיים וחצי), נבקר בעין עקב ובטיול הארוך יותר (ארבע שעות) נבקר בעין עקב, עין זיק ועין שביב.

אזור הנגב בכלל ובקעת צין  בפרט מפגישים אותנו עם טבע בראשיתי ורב עצמה, תופעות גאולוגיות ייחודיות, מרחבים עצומים ונופים מיוחדים ומגוונים, חוויה מדברית שאין כדוגמתה .

בבקעת צין נמצא את ריכוז מקורות המים הגדול ביותר הנגב. בטיולנו נבקר בעין עקב המעיין הגדול ביותר באזור בעין זיק ועין שביב, נאת המדבר הגדולה ביותר בנגב.

נוכל לקבוע את נקודת המפגש באחוזת קבר בן גוריון , משם נרד דרך ציר הסרפנטינות לבקעת צין. ניכנס לשטח וניסע על תוואי נחל צין ונחל עקב לעין עקב . עין עקב הוא אחד מהמעיינות היחידים באזור הנגב השופעים מים כל השנה , המים מאד קרים , אך אם תהיו אמיצים אפשר גם לשחות שם או לפחות לשכשך במים, משם נעלה על דרך קו צינור הנפט אילת אשקלון וניסע לעבר נאת המדבר הגדולה ביותר בנגב ,עין שביב ועין זיק. נאת המדבר מכילה ריכוז עצום של עצי צפצפת הפרת ,עצי דקל וצמחייה מדברית ומהווה ניגוד מושלם בצבע הירוק העז שלה לצבע הצהוב שמסביב .נטייל רגלית באזור, נערוך הפסקת תה/קפה ולאחר מכן נעלה שוב על ציר הנפט ונצא דרך מעלה צין , חזרה לכביש 40. משם נחזור דרך הכביש חזרה למדרשת בן גוריון.

מחיר טיול שעתיים וחצי: 900 ש’ח

מחיר טיול ארבע שעות: 1200 ש’ח

טיול ג’יפים לעין עקב, מים בלב המדבר

טיול ג’יפים לעין עקב, מים בלב המדבר


עין זיק

טיול לאורך דרך הבשמים הנבטית

יום טיול המשלב את נופי המכתש, את הקניון האדיר של נחל נקרות ונופי הערבה ,עם סיפורם המדהים של אדוני המדבר : הנבטים ששלטו במסחר ובדרכי המסחר לפני כ 2000 שנה . מסלול הטיול יוצא ממצפה רמון, יורד למכתש רמון וחוצה מזרחה, בדרכנו נעצור לתצפית מדהימה בהר גוונים נקודת התצפית המדהימה ביותר בארץ, נרד דרך גיא זוחלים הצבעוני, נחל גוונים וחאן סהרונים ומשם למעשה נחבור לקטע המפורסם והיפה של הדרך היורדת מזרחה לערבה . נרד דרך מעלה דקלים ונערוך הפסקת קפה בפרסת נקרות , ניכנס לקניון נחל נקרות דרך סדרה של מדרגות סלע וניסע בקניון העצום לעבר התחנה הבאה בסיפור, בור ומצד נקרות. משם נמשיך בדרך נעלה לרמת קצרא ונעצור במצד קצרא הצופה לערבה והרי אדום . משם נרד לתחנה האחרונה בדרך הבשמים הנמצאת בישראל : מואה. נעצור לביקור במקום ונצא לכביש 90, משם נחזור על הכביש חזרה למצפה רמון . 

מחיר יום הטיול לג’יפ  ומדריך: 2000 ש’ח .

מיצד קצרה דרך הבשמים הנבטית מכתש רמון אטרקציות במצפה רמון

מיצד קצרה דרך הבשמים הנבטית

טיולי ג’יפים להר כרכום – הר סיני

הר כרכום עולה לכותרות בשנים האחרונות כאפשרות הטובה ביותר שהוא הר סיני. מחקרים שנעשו עם השנים מצביעים על ההר לפי מיקומו הגיאוגרפי ולפי הממצאים הרבים שבסביבתו ועליו כאתר פולחן קדוש במשך תקופות ארוכות. בין הממצאים עשרות אלפי ציורי סלע ובהם ציור של לוחות הברית, המנורה, אנשים מתפללים, נחשים ועקרבים ועוד דוגמאות רבות, ישנו גם מחזה “אלוהי” שנצפה בימים הקצרים בחודש דצמבר שבו אפשר לראות את ה”סנה הבוער”, מזבחים ומבני פולחן , גבי מים, אבני צור משובחות ושרידי התיישבות קדומה . מסלול יציאת מצרים לא ידוע אך מיקום ההר מתאים מאד לאחת התאוריות ולמען האמת האפשרות שהר כרכום הוא הר סיני הרבה יותר ודאית מג’בל מוסא בסיני או כל אופציה אחרת. נופי המדבר העצום שנפרש בנגב הרחוק מרשימים ביופים, מעניקים לנו חוויה יוצאת דופן בארצנו הקטנה, הרגשה של מסע אמיתי, אולי משהו מטעמה של יציאת מצרים המקראית.

מחיר יום הטיול לג’יפ ומדריך: 2300 ש’ח .

ציורי סלע על הר כרכום

המנורה אחד מציורי הסלע שעל הר כרכום

טיולים לקניוני הנגב, נחל חווה, קניון ורדית וברק

מלבד המסלולים המופיעים מעלה, ישנם טיולים מיוחדים למסלולים אחרים, טיולי עומק של יום יומיים או יותר, עם אופציה לחזרה כל ערב למלון או לינה בשטח ישנה אפשרות להקים מחנה קמפינג במדבר לקבוצה או ללון באתרי לינה מוסדרים. מיקומה של מצפה רמון בלב הנגב מאפשר נגישות בטווח נסיעה סביר למסלולי ההליכה היפים ביותר בשטח.

לפרטים נוספים צרו קשר - 972-52-4433286


כמה מילים על עצמי

אייל קורין מורה דרך מוסמך

אייל קורין מורה דרך מוסמך

אשמח לצאת אתכם לטיול, לחלוק אתכם את נופיו היפים של המדבר
ולהכיר לכם את ארץ המכתשים והנגב, את הטיולים אני מדריך באופן אישי,
בין ראשוני מדריכי הטיולים באזור, עם ניסיון של למעלה מ 24 שנים.
בהכשרתי הנני מורה דרך ארצי מוסמך על ידי משרד התיירות,
עם התמחות מיוחדת בהדרכת טיולי מדבר.

אייל קורין